- ارتباطات سلامت - http://www.ertebatatesalamat.ir -

جلسه دوره ای انجمن پرستاری با موضوع پرستاری و هنر برگزار شد.

این جلسه به منظور بررسی زمینه های نمایشی در پرستاری [1] در جهت معرفی پرستاری به جامعه با استفاده از هنر نمایش برگزار شد.

در این جلسه رضا فیاضی هنرمند گرانقدر سینما و تلویزیون، محرری رئیس انجمن پرستاری ، احمد عامری نماینده انجمن پرستاری ایران و تعداد دیگری از همکاران پرستاری در این جلسه حضور داشتند.

مهدی محرری با خیر مقدم به آقای فیاضی در خصوص نیاز پرستاری به برنامه های نمایشی برای پخش در تلویزیون و همچنین آمادگی انجمن پرستاری ایران برای همراهی با این برنامه ها  سخنانی ایراد نمود.

رضا فیاضی با بیان اینکه همسر وی نیز پرستار است اظهار کرد: من به همه زیبایی های پرستاری آگاهم و از نزدیک پرستارانی که با عشق به پرستاری مشغول بودند را به وفور دیده ام و معتقدم از پرستاری سوژه های فراوان نمایشی بیرون آورد.

احمد عامری در خصوص این جلسه عنوان نمود : از منظر نظریه زیباشناسی، پرستاری به راحتی به عنوان هنر قابل تعریف است و مهارت های پرستاری می تواند هر کدام به عنوان یک هنر تلقی گردد و زیباتر خواهد بود اگر این هنرها به وسیله هنر نمایش به مردم معرفی گردد.

این جلسه با تعیین وقت بعدی برای بررسی چند مورد [2] نمایشی و همچنین تشکیل [3] اولین گروه نمایشی پرستاری به کار خود پایان داد.

 

 

۱